Ужгородка

Новини Закарпаття

У лабораторії виростили найрідкіснішу ікру по $1000 за кг

Виробництво клітинної ікри несе високу ціну не лише для споживачів, але й для самої риби, оскільки осетрових переважно забивають, щоб отримати цей делікатес.

Біотехнологічна компанія Marinas Bio культивує найбільш розкішний делікатес у світі – ікру рідкісної та зникаючої риби, передає newfood.

Ікра — це “одинарні клітини”, тому нема потреби “упаковувати” їх разом у кінцевий продукт, як, наприклад, рибу чи м’ясо. Водночас виробництво делікатесу може бути надзвичайно привабливим, адже деяка ікра коштує понад $1000 за кг.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Команда засновників Marinas Bio — експерти у ветеринарних/водних клітинних дослідженнях, а також регульованому продажу культивованих продуктів.

Спільно вони зайнялися створенням відразу трьох видів ікри.

Це — ікра білуги, найрідкісніший сорт у вигляді темно-сірих великих та бездоганно розділених яєць. Також у лабораторії вирощують ікру iscveitra золотистого відтінку та дрібнішу, і ікру севрюги. Останнє — це найдоступніший варіант у вигляді зеленувато-сірих мініатюрних яєць з яскраво вираженою солоністю, — мовиться у дописі.

Виробництво клітинної ікри несе високу ціну не лише для споживачів, але й для самої риби, оскільки осетрових переважно забивають, щоб отримати цей делікатес.

У клітинному сільському господарстві біотехнологія дозволила використовувати одну рибину для виробництва ікри багаторазово і назавжди. Ми могли б скоротити виробничий цикл з років до місяців і розробити протоколи для покращення якості, консистенції та терміну придатності продукту, — розповів Аллан Леунг, засновник і генеральний директор Marinas Bio.

Зауважується, що на вирощування ікри традиційним способом необхідно 10 років, тоді як кількість і якість постачань готового продукту може значно коливатися.

Водночас виробництво клітинної ікри може бути якіснішим і прогнозованим.

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Нідерландська компанія Сlean Foods створює унікальні макарони під брендом RawPasta, які містять всього 6 калорій на 100 грамів.

Корейський стартап харчових технологій HN-Novatech запустив у Сінгапурі ACOMS – перший у світі запатентований інгредієнт морських водоростей на основі гему для використання у рослинних замінниках м’яса

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору