Ужгородка

Новини Закарпаття

Розробники перетворили кавову гущу на біорозкладану плівку для упаковки їжі

Інноваційна упаковка має властивості, які можна порівняти з традиційними пластиковими плівками. Її можна використовувати для пакування харчів чи фармацевтичних продуктів, вона блокує ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання та має антиоксидантні властивості

Американські дослідники з Університет штату Південна Дакота, використали відпрацьовану кавову гущу для створення біорозкладаної харчової упаковки, передає newfood. Вчені “витягли” із кавової гущі лігноцелюлозний залишок та переробили його на плівку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі плівку успішно протестовано за товщиною, міцністю на розрив, відносним подовженням при розриві, паропроникністю, пропусканням електромагнітного випромінювання, антиоксидантними властивостями тощо.

При вологості ґрунту 30% упаковка розкладається за 45 днів, розповідає Срінівас Джанасвамі з Департаменту молочних і харчових продуктів американського університету.

Водночас інноваційна упаковка має властивості, які можна порівняти з традиційними пластиковими плівками. Її можна використовувати для пакування харчів чи фармацевтичних продуктів, вона блокує ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання та має антиоксидантні властивості.

Утилізація такої величезної кількості відпрацьованих відходів створює екологічні проблеми через їх природну здатність виділяти значну кількість парникових газів, таких як вуглекислий газ і метан, – пояснив вчений.

Натомість екологічна упаковка розв’яже і проблему кавових відходів, і проблему надмірного застосування пластику.

Дослідники описують інноваційну плівку як “перспективний, економічний і [екологічно] стійкий спосіб виробництва міцної біорозкладаної упаковки для заміни нафтохімічного пластику”.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року набули чинності положення нового указу, що забороняє продаж у Франції неперероблених фруктів і овочів у пластиковій упаковці. Цей новий указ було опубліковано в Journal Officiel 21 червня, через шість місяців після того, як перший законопроєкт було скасовано Conseil d’Etat (Державною радою).

Указ про заборону на пластикову упаковку, яка також виключає використання пластикових стяжок, завдав справжнього удару по сектору овочів та фруктів.

Нова технологія дозволить виробникам, роздрібним торговцям і споживачам у режимі реального часу визначити, чи вміст герметичної харчової упаковки безпечний, не відкриваючи її, що допоможе уникнути дорогих та тривалих лабораторних досліджень.

Інноваційна технологія пакування, яку винайшли в Ізраїлі, не лише допомагає зберігати овочі, але й зменшує кількість харчових відходів.

Український екостартап Releaf Paper, який розробив унікальну технологію виготовлення упаковки з опалого листя, до кінця 2024 року планує запустити завод у Франції потужністю переробки 10 тис. т сировини на рік.

Компанія Maglio Companies випустила на ринок багаторазові пакети для тривалого зберігання кавуна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору