Ужгородка

Новини Закарпаття

Виторг з гектара овочів дорівнює результату з п’яти га зернових

Підрахунки показують: якщо нормальний рік, то в частині ціни одним гектаром овочів можна закрити п’ять гектарів зернових

На Тернопільщині СТОВ “Вікторія” планує розвивати напрям овочівництва, розповів співзасновник компанії Степан Маціборка в інтерв’ю виданню “Сільський господар”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Передусім ми зрозуміли, що повинні працювати в напрямі вирощування овочів. І овочами треба займатися серйозно. А для цього спочатку потрібні дуже великі капіталовкладення. І максимально механізувати процеси. Бо частина людей воює, частина — виїхала за кордон. Тобто треба робити ставку на механізований процес. І хоча цього року майже всі культури не дають особливого прибутку, все одно зиск вирощувати овочі є. Маємо холодильник, є де зберігати продукцію, а це значить, що дочекаємося своєї ціни, — розповів він.

І додає, що господарство цього року отримало врожай 65 т/га цибулі.

З овочами треба працювати однозначно. Це вигідна справа, — акцентував фермер. — От тепер ми маємо продукцію, і вже починають приїжджати покупці з Києва, Хмельницького. Є ще один фактор: наші землі розташовані під містом, і нас весь час “общипують”. Люди продають свої паї за великі гроші. А як аграрію працювати без землі? Та підрахунки показують: якщо нормальний рік, то в частині ціни одним гектаром овочів можна закрити п’ять гектарів зернових.

Довідка. У цілому по Україні площі посівів овочів у 2023 році становлять 392 тис. га, (на 4,6 % більше, ніж у 2022 р.),  під картоплю – 1210 тис. га (на 0,5 % більше, ніж у 2022 році). На 1 січня 2023 року загальна площа плодово-ягідних насаджень по всіх категоріях господарств склала 193,4 тис. га.

Нагадаємо, фермери Вінниччини скаржаться на нестачу приміщень для зберігання продукції.

У цьому сезоні овочеві плантації на тимчасово окупованих територіях швидко замістили виробники в інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури.

У 2024 році на Одещині продовжиться реалізація проєкту з меліорації, затверджено 12 пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в області на суму 750 млн грн, згідно з “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”.

У 2024 році в ТОВ СП “ПАЕК” будуть значно збільшені площі під висадку овочів. Перші 50 га уже відведено під урожай наступного року.

Наприкінці липня на українському ринку суттєво подешевшали популярні овочі. Зокрема, впала ціна на картоплю, капусту та моркву.

Сезон фруктів та овочів в Україні саме в розпалі, тому ціни на них поступово знижуються, і на деякі позиції досягли мінімуму. Однак ситуація на ринку пального та в енергетиці вже восени може вплинути на вартість продуктів.

Раніше експерти спрогнозували на скільки можуть змінитися ціни на продукти цього літа. Відтак у липні на нас може очікувати зниження цін на яйця та овочі, а от м’ясо може несуттєво, але здорожчати, як і хлібопекарські вироби.

На тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору