Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні можуть створити спецфонд з метою викупу в аграріїв близько 10 млн тонн зерна

Нині українські аграрії опинились в складній ситуації: низькі ціни на вирощену продукцію внаслідок логістичних проблем та водночас висока закредитованість агросектору

В Україні можуть створити спецфонд “Зерно України” та за фіксованою ціною викупити в аграріїв близько 10 млн тонн врожаю, повідомив народний депутат Дмитро Соломчук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині українські аграрії опинились в складній ситуації: низькі ціни на вирощену продукцію внаслідок логістичних проблем та водночас висока закредитованість агросектору (на рівні близько 100 млрд грн).

Враховуючи величезні ризики, вважає за необхідне не збільшувати програми з кредитування, а створити спецфонд “Зерно України”.

Під фонд пропонується здійснити випуск ОВДП та за фіксованою ціною викупити в аграріїв близько 10 млн тонн врожаю. Надалі зерно відповідально зберігатиметься на приватних сертифікованих елеваторах та зі страхуванням на випадки військового ураження.

Це найшвидше рішення, яке дасть аграріям “ковток повітря”. Вони будуть мати можливість погасити частину кредитних зобовʼязань, виплатити плату за оренду паїв мільйонам українців, провести осінньо-польові роботи, – зазначив Соломчук.

Він наголосив, що рішення мають бути “швидкими, ефективними, щоб не втратити цілу галузь економіки”.

Нагадаємо, наразі в Європейському Союзі розглядають можливість надання Україні до 1 млрд євро для викупу зерна в аграріїв.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору