Ужгородка

Новини Закарпаття

У результаті приватизації занедбаний іподром перетворився на центр реабілітації та кінно-спортивну школу

Влітку 2023 року на базі активу почала працювати “Мобільна студія соціалізації” для дітей з інвалідністю

У жовтні 2022 року Мирогощанська об’єднана територіальна громада на Рівненщині придбала на приватизаційному аукціоні іподром з конюшнями за 920 тис. грн.

До приватизації іподром перебував у занепаді – останні скачки тут провели в 2012 році. Однак вже влітку 2023 року на базі активу почала працювати “Мобільна студія соціалізації” для дітей з інвалідністю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі команда комунального підприємства, яке управляє іподромом, шукає кошти та партнерів для створення центру реабілітації українських військовослужбовців та кінно-спортивної школи для юнацтва.

Ми дуже вдячні команді ФДМУ – наші представники отримали детальні консультації. Усі організаційні питання, які виникали, вирішувались досить швидко. Від співпраці залишились дуже позитивні враження. Все було відкрито, демократично, зрозуміло, – зазначив перший заступник сільського голови Мирогощанської громади Максим Намчук.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору