Ужгородка

Новини Закарпаття

США скерують $7 мільярдів на запуск перших регіональних центрів чистого водню

Сім H2Hubs започаткують національну мережу виробників чистого водню, споживачів та відповідну інфраструктуру

Міністерство енергетики США виділило $7 мільярдів для запуску перших семи регіональних центрів чистого водню (H2Hub), які вироблятимуть 3 мільйони метричних тонн Н2 на рік.

Програма є частиною ініціативи президента США Джо Байдена “Інвестування в Америку” з загальними інвестиціями у $50 мільярдів для прискорення масштабного розгортання недорогого водню з нульовими або майже нульовими викидами вуглецю, повідомляє Department of Energy.

Сім H2Hubs започаткують національну мережу виробників чистого водню, споживачів та відповідну інфраструктуру.

Також вони підтримують виробництво, зберігання, доставку та кінцеве використання чистого водню.  Очікується, що H2Hubs забезпечать третину цільового обсягу виробництва Н2 в США до 2030 року.

Це знизить викиди, зокрема від промисловості, на 25 мільйонів метричних тонн. Окрім того, це дозволить створити  815 тисяч робочих місць, зокрема у знедолених громадах, які постраждали від недостатніх інвестицій та забруднення.

Розкриття повного потенціалу водню має вирішальне значення для досягнення мети президента Байдена щодо американської промисловості, що живиться американською чистою енергією, забезпечуючи меншу волатильність [тобто зміни ринкових цін і доходів впродовж певного часу] і більш доступну ціну та енергетичні можливості для американських сімей і компаній, – зазначила міністрка енергетики США Дженніфер Гранхольм.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вона назвала ці інвестиції історичними, які закладають фундамент для нової індустрії під керівництвом США для глобального зеленого переходу та добробуту американців.

Вибрані проєкти:

  • Аппалачський водневий хаб – виробництво водню з недорогого природного газу з центром уловлення та постійного зберігання вуглецю (до $925 млн);
  • Каліфорнійський водневий хаб – виробництво водню з відновлюваної енергії та біомаси для декарбонізації громадського транспорту, важких вантажних перевезень і портових операцій (до $1,2 млрд);
  • Водневий хаб на узбережжі Мексиканської затоки – великомасштабне виробництво водню з використанням як природного газу з уловлюванням вуглецю, так і електролізу на основі відновлюваних джерел енергії (до $1,2 млрд);
  • Водневий хаб Хартленду – виробництво водню для декарбонізації виробництва добрив, сільськогосподарського сектору та опалення у холодному кліматі (до $925 млн);
  • Середньоатлантичний водневий хаб – перепрофілювання історичної нафтової інфраструктури та виробництво зеленого водню з відновлюваної та ядерної електроенергії (до $750 млн);
  • Середньозахідний водневий хаб – виробництво водню з ВДЕ, природного газу та ядерної енергії для декарбонізації виробництва сталі та скла, електроенергії, нафтопереробки, важкого транспорту та авіаційного палива (до $1 млрд);
  • Тихоокеанський північно-західний водневий хаб – широке використання електролізерів для зниження витрат на технологію, її масштабування та підготовки спеціалістів (до $1 млрд).

Нагадаємо, норвезький виробник декарбонізованої сталі Blastr Green Steel планує створити DRI-завод з виробництвом екологічно чистого водню на території площею понад 200 гектарів в Інкоо, Фінляндія.

ПрАТ “Укргідроенерго” планує підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера потужністю 1 МВт для виробництва водню.

Зауважимо, у 2021 році у Німеччині відкрили перший у світі завод з виробництва чистого реактивного палива.

Landlord раніше повідомляв, уже за кілька років з ринку її посунуть гібриди дизеля та електрики, трактори на метані та водні.

Японія планує інвестувати 107,5 млрд доларів протягом наступних 15 років для постачання країни воднем, оскільки уряд активізує зусилля щодо використання газу для переходу до низьковуглецевої економіки.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору