Ужгородка

Новини Закарпаття

Наступного року Індонезія скоротить імпорт часнику на 40%

Так, рекомендації щодо імпорту садівничої продукції на 2024 рік обмежуватимуть обсяг імпортованого часнику до максимум 650 000 тонн

З метою заохочення внутрішнього виробництва, міністерство сільського господарства Індонезії планує скоротити імпорт часнику наступного року приблизно на 40%, передає Аsianews.network.

Голова Національного продовольчого агентства Арієф Прасетіо Аді заявив, що рекомендації щодо імпорту садівничої продукції на 2024 рік обмежуватимуть обсяг імпортованого часнику до максимум 650 000 тонн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ця кількість була заснована на загальнонаціональних потребах, які становили лише 600 тис.-620 тис. тонн.

Арієф пообіцяв, що уряд забезпечить прозорість щодо надання ліцензії на імпорт часнику, включаючи детальну інформацію про рекомендованих імпортерів Міністерства сільського господарства.

Таке прагнення до прозорості має на меті уникнути будь-яких підозр щодо упередженості Міністерства сільського господарства у своїх рекомендаціях, підкреслив він.

Цього року міністерство видало дозволи на імпорт 1,1 мільйона тонн часнику, і висловив упевненість, що міністерство торгівлі також обмежить імпорт часнику.

Нагадаємо, успішно вирощувати часник із повітряних бульбочок можна навіть на 1 га. Вклавши 45 тис. грн у посівний матеріал, можна отримати дохід близько 255 тис. грн. Такий вид діяльності особливо актуальний для віддалених сіл, де немає роботи.

Голландська компанія Denimpex отримала свій перший новий урожай часнику з Китаю. Наразі існує великий попит на китайський часник з боку різних європейських роздрібних каналів, зазначив представник нідерландської компанії Denimpex Джоуї Дін

За минулі десять років площі під швейцарським часником збільшилися в п’ять разів. Проте, цього все ще недостатньо для внутрішнього споживання країни.

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Через те, що минулої осені в Україні посіяли часнику набагато менше, ніж у попередні роки, скорочення становитиме не менше 50%, розповів керівник виробничого проєкту ФГ “Агро-Майстер” Василь Гудзовський.

Найбільше підприємство у Східній Європі з найбільшою лінією з виробництва насіння часнику до війни обробляло 150 га землі, наразі ця площа скоротилась до 30 га.

Після шести років експериментів ліванська компанія Garlidoux розробила часник зі звичним смаком, але без неприємного запаху.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні середня вартість часнику перевищила 100 грн/кг.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору