Ужгородка

Новини Закарпаття

За рік зерновий сектор України може втратити $3,2 млрд через вартість логістики – Reuters

Україна є одним із провідних світових виробників та експортерів продовольства, а її аграрний сектор є традиційно прибутковим

Втрати українського зернового та олійного сектору можуть перевищити 3,2 мільярда доларів у 2023 році через високу вартість логістики, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у наступні та наступні роки, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна є одним із провідних світових виробників та експортерів продовольства, а її аграрний сектор є традиційно прибутковим. Українська влада та аграрії не звітували про фінансові результати у 2022 році.

Водночас нині агросектору загрожує скорочення посівних площ у наступні роки.

До російського вторгнення Україна відправляла основну частину свого експорту через глибоководні порти в Чорному морі, які були повністю або частково заблоковані з лютого 2022 року.

Обмежені експортні можливості, які зараз зосереджені на невеликих портах річки Дунай і залізниці до Східної Європи, збільшили логістичний компонент і, як наслідок, знизили ціни, які трейдери можуть запропонувати фермерам.

Закриття портів також призвело до різкого зростання цін на імпортне пальне, насіння, добрива та запчастини для аграрної техніки. Українські аграрії стверджують, що собівартість виробництва пшениці у 2023 році становила близько $146 за т, а середня ціна реалізації – $102. Фермери витрачають $149 на вирощування кукурудзи, а можуть продати її за $94.

Раніше член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук прогнозував, що український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Нагадаємо, Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору