Ужгородка

Новини Закарпаття

Польський порт Колобжег відновив перевалку українського зерна

Половина вантажів — зерно, переважно кукурудза, а також ячмінь

У третьому кварталі вантажообіг польського порту Колобжег зріс на 52% через відновлення перевалки української агропродукції, повідомляє Rynek Infrastruktury.

Раніше Колобжег не був включений до постанови уряду Польщі щодо транзиту українського зерна. У третьому кварталі порт відновив приймання української агропродукції, що й допомогло збільшити вантажообіг.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У липні-вересні польський порт обробив понад 73 тис. тонн вантажів проти 48 тис. тонн за аналогічний період 2022 року. Половина вантажів — зерно, переважно кукурудза, а також ячмінь.

Порт тимчасово зупиняв роботу у квітні цього року. Влада Польщі заборонила імпорт українського збіжжя, одначе дозволила його транзит. Спочатку Колобжег не потрапив до переліку портів, які можуть обробляти українське зерно, але згодом уряд Польщі дозволив підприємству обробляти українські вантажі.

Нагадаємо, втрати українського зернового та олійного сектору можуть перевищити 3,2 мільярда доларів у 2023 році через високу вартість логістики, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у наступні та наступні роки.

Українські аграрії вже намолотили 57,6 млн тонн зернових та олійних культур. Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 8 275,3 тис. га при врожайності 47,4 ц/га, намолочено 39 228,2 тис. тонн зерна.

Міністри сільського господарства та рибальства країн ЄС наголосили на солідарності з Україною та наміром надалі сприяти експорту українського продовольства. Мовиться як про світові ринки, так і Євросоюз.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору