Ужгородка

Новини Закарпаття

Уряд може запровадити новий податок на землю

Схвалено проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”

27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Схвалено проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, – зазначив Мельничук.

Він пояснив, що законопроєктом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та встановити ставки земельного податку на земельні ділянки, які належать до земель природно-заповідного фонду, в розмірі, що не перевищує 0,1% від їх нормативної грошової оцінки.

Читайте також: Мінімальне податкове зобов’язання на землю не вплине на аграріїв, які обробляють землю офіційно

Нагадаємо, земельний податок сплачують власники земельних ділянок, земельних паїв та постійні землекористувачі. Місцева влада самостійно визначає ставки плати за землю/земельного податку.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

Збір покликаний зменшити втрати бюджету через ухилення від оподаткування шляхом детінізації аграрної діяльності.

МПЗ розраховується за формулою, прив’язаною до нормативно-грошової оцінки ділянки або нормативно-грошової оцінки 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору