Ужгородка

Новини Закарпаття

В Азії спостерігається гострий дефіцит яєць: їх замінять розробки з люпину, картоплі та квасолі мунг

Проблеми постачання курячих яєць вперше почали виникати на початку 2022 року

Уряд Малайзії нещодавно оголосив про скасування контролю над цінами на яйця, дозволяючи визначати їх ринку. Отже, ціни на яєчні продукти більше не є фіксованими, і можуть коригуватися відповідно до змін виробничих витрат. Це спроба зміцнення продовольчої безпеки на тлі загальноазійської яєчної кризи, інформує newfood.

Проблеми постачання курячих яєць вперше почали виникати на початку 2022 року. Їх посилили спалахи пташиного грипу та поширення захворювання в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Далі – збої в ланцюжках постачань, вищі витрати на корм та дороге пальне, які ще більше посилили регіональний дефіцит яєць.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Значним фактором стали глобальні перебої з поставками пшениці та кукурудзі через воєнне вторгнення росії в Україну.

Поряд з дефіцитом справжніх яєць популярності в Азії набувають бренди та компанії, які пропонують альтернативи рослинного походження та ферментовані розробки. І саме їх розвиток може допомогти розв’язати проблему дефіциту, що загострюється.

Ще у 2019 році каліфорнійська харчова технологічна компанія Just Egg випустила свій продукт-замінник яєць, виготовлений із квасолі мунг. Яйце рослинного походження особливо набуло популярності в китайському регіоні завдяки співпраці з мережами швидкого харчування. Нещодавно ці яйця як безпечний продукт одобрили навіть у ЄС.

Тоді як компанія Zero Egg пропонує суміш рослинних білків із сої, картоплі, гороху і нуту. Evo Foods з Мумбаї продає індійським споживачам альтернативи з нуту, машу та гороху. А випускник Стенфордського університету нещодавно розробив веганський замінник яєць з нуту, льону та картоплі.

Розширити присутність в Азії планує німецька Plant B Egg, яка виробляє веганську рідку яєчну альтернативу з люпину. Ще торік компанія запропонувала свій план отримання патенту в Китаї.

Нагадаємо, сінгапурський бренд Hegg, дочірня компанія Howw Foods, який виготовляє веганські яйця, уклав угоду з Dasoon – найбільшим дистриб’ютором яєць у країні. Це допоможе вивести інноваційний замінник яєць у місцеві супермаркети та відкрити більше офлайн-каналів для просування продуктів бренду, основним із яких є веганський замінник яєць Hegg’s Eggless Egg.

Ізраїльський стартап Yo Egg розробив замінник яєць, що має вигляд справжніх, одначе, є на 100% веганськими.

Британський стартап Moolec планує масово виробляти свинину із сої. Технологія вже апробована та готова до масштабування. Компанія Moolec, відповідно до своєї назви, займається дослідженнями рослин та сільськогосподарських культур на молекулярному рівні. Нині науковці займаються розробкою платформи для виробництва “соєвої свинини”, вирощування якої може бути вигіднішим, ніж у випадку зі справжнім м’ясом.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення становитиме лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса.

Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей. Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору