Ужгородка

Новини Закарпаття

На Тернопільщині відновили курган, де поховані козаки з війська Хмельницького

Про це розповів Суспільному депутат Чортківської районної ради Руслан Крупа, який є ініціатором відновлювальних робіт.

За його словами, в радянські часи місцеві жителі переховували хрест на кладовищі:

“Коли Україна стала незалежною, хрест поставили на старе місце, на могилу. Але він уже не мав належного вигляду, потребував оновлення. Та й курган запався”.

Руслан Крупа звернувся за допомогою до свого друга, історика-археолога Володимира Бевза зі Львова.

Він разом з професором Олегом Рибчинським встановили, що давність могили підтверджують записи в історії України Михайла Грушевського та Івана Крип’якевича. Також відповідні дані відшукали на старих мапах 1847 та 1917 років. На них є позначки могили. Хрест реставрували у Львові. Курган теж насипали по-новому:

“Люди допомагали грішми, транспортом, роботою. Ми завезли щебінь, підмурували, насипали зверху три вантажівки землі. Встановили хрест”.

Самої могили не розкопували, говорить Руслан Крупа. Припускають, що там покояться козаки з війська Богдана Хмельницького:

“Не знаємо, чи там поховані кілька козаків, чи кілька десятків. Може бути, що там покоїться хтось із відомих на той час проводирів. Тоді на цих теренах Хмельницький бився з польським військом, тому й з’явилися такі козацькі поховання. Це наша історія. Ми не маємо права її забути, скільки б часу не минуло з тих подій”.

На початку листопада оновлений курган та хрест освятили, також відправили панахиду за похованими тут воїнами козацької доби.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору