Ужгородка

Новини Закарпаття

Польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною

Організатори страйку планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину

6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”, повідомила Держприкордонслужба.

Після 13:00 години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд, – зазначили у повідомленні.

Причиною страйків є надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та європейськими країнами. Польські перевізники вимагають:

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • окрему чергу в “Єчерзі” для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи “Шлях”.

Організатори страйку планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину.

Водночас обіцяють не блокувати рух вантажівок з гуманітарною та військовою допомогою та тих, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються тощо.

Нагадаємо, Польщі планують побудувати вантажний термінал, який будуть використовувати і як пункт пропуску спільно з Україною. З польського боку до термінала, який буде розташовано в районі населеного пункту Гребенне, вже прокладено автошлях.

У Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів. Проєкт збираються зводити в Гданську, повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус.

З огляду на вихід Росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мовиться і про порт Гданськ.

Раніше повідомлялося, що на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору