Ужгородка

Новини Закарпаття

Понад чверть земельного банку Kernel засіяв озимою пшеницею

Україна виробляє 10% світового експорту пшениці. А Kernel є одним із найбільших українських агровиробників

Цьогоріч агропромхолдинг Kernel засіяв озимою пшеницею 27% земельного банку, інформує пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що для підвищення ефективності сівби та мінімізації імовірності людської помилки використовуються технології точного землеробства.

Це у підсумку збільшує врожайність і зменшує затрати на виробництво, — уточнили у пресслужбі.

У серпні холдинг вирішив розмістити акції, щоб залучити до $60 млн від акціонерів. Мовилося про додаткову емісію 216 млн акцій. У компанії пояснили, що це робиться для скорочення заборгованості і залучення додаткового капіталу.

Агрохолдинг Kernel після пів року перемовин домовився з кредиторами про продовження строків сплати тіла кредиту на майже рік, а також про дисконт погашення у 25%.

Своєю чергою, міноритарні акціонери заявили, що так компанія розмила їхню частку акцій. Внаслідок цього головний акціонер Namsen Limited та Веревський отримали 93,67%, що наближає їх до повного виведення акцій з біржі та поглинання агрохолдингу.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила акції агрохолдингу “Кернел” на останньому тендері.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі.

Розгляд справи про делістинг акцій компанії Kernel з Варшавської фондової біржі продовжено у зв’язку з аналізом додаткових доказів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору