В Україні створена нова командно-штабна машина БТР-3КШ, яка призначена для управління підрозділами в умовах сучасного поля бою.
Про це повідомили в прес-службі ДК “Укроборонпром”.
БТР був створений “Київським бронетанковим заводом”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, спільно з іншими підприємствами Концерну та приватними компаніями.
Відзначається, що “серцем” БТР-3КШ є нова автоматизована система управління боєм, яка об’єднує в собі всю передану інформацію про місцезнаходження підрозділів, цілей і засобів вогневого ураження.
“Ця інформація може надходити від командирів відділень, окремих бойових машин, розрахунків, передових навідників, безпілотників, контрбатарейна радарів, інших учасників бою і засобів спостереження”, – йдеться в повідомленні.
Така система дозволяє значно підвищити ефективність виконання бойового завдання і повністю відповідає сучасній концепції ведення війни, коли перевага над ворогом досягається кращою координацією і взаємодією між усіма підрозділами на полі бою і постійним обміном інформацією.
За даними концерну, БТР-3КШ має у своєму складі власні безпілотні комплекси, дозволяє самостійно отримувати уточнену інформацію.
“Для поліпшення ергономіки в конструкцію БТР-3 були внесені істотні зміни для забезпечення комфортних умов роботи 9 членів екіпажу. Зокрема значно збільшився простір робочої зони, розширені бічні двері, замінено сидіння на більш комфортні і встановлена потужна система кондиціонування повітря”, – йдеться у повідомленні.
У ДК додали, що одночасно ходові якості високопрохідного шасі 8х8 БТР-3КШ залишилися без змін: максимальна швидкість до 100 км/год і можливість форсування водних перешкод уплав.
На цей момент “Київський бронетанковий завод” готує БТР-3КШ до заводських випробувань, після чого готовий розпочати державні випробування за участю українських військових з метою початку серійного виробництва цих машин для української армії.
Як раніше писав НАШ, в Україні розробили нову броньовану армійську вантажівку на шасі КрАЗ-6322. На відміну від попередніх версій, вона отримала нову кабіну – ББМ “Варта”, яку випускає компанія “Українська бронетехніка”. А також, як і КрАЗ-6322, броневантажівка зберегла капотне комплектування.