Ужгородка

Новини Закарпаття

Кулеба: Україна не готова до прямого постачання газу з РФ

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна ще не готова до повернення до прямих постачань газу з Російської Федерації.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Я вважаю, що ми ще не дозріли для повернення до прямих постачань. Але питання навіть не в цьому. Моя мета як віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції полягає в тому, щоб газовий ринок України функціонував виключно на підставі норм Європейського Союзу, Третього енергетичного пакета, і щоб наша енергетика була інтегрована в європейську енергетику. Ніде в правилах Євросоюзу не написано, що ти не повинен купувати газ у певної країни”, – сказав Кулеба.

За його словами, питання в тому, щоб Росія більше ніколи не використовувала газ як інструмент шантажу або корумпованості національних еліт, як це було всі попередні роки незалежності до 2014 року.

“Тому, коли ми створимо цілісний енергетичний газовий ринок за нормами ЄС, ми не можемо заборонити компаніям купувати газ у “Газпрому” відповідно до їх домовленостей, але “Газпром” буде грати в Україні виключно за європейськими правилами і нормами. Він не буде мати монополії, не буде мати можливості нав’язувати свої умови, підкуповуючи чиновників, він буде одним з гравців”, – зазначив віце-прем’єр.

Він додав, що в 2014 році Україна була найбільшим клієнтом “Газпрому”, і переконаний, що Україна вже ніколи не буде найбільшим клієнтом “Газпрому”.

Як повідомляв НАШ раніше, Кулеба пояснив, чому потрібно скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору