Ужгородка

Новини Закарпаття

Суд скасував розшук і заочний арешт блогера Анатолія Шарія

Шевченківський районний суд Києва відмовився ініціювати екстрадицію та скасував домашній арешт відеоблогера Анатолія Шарія. Про це повідомляють Українські Новини.

Відзначається, що в квітні суд розглянув справу, відкриту проти Шарія за фактом застосування ним вогнепальної зброї в ході конфлікту з відвідувачем в ресторані “MacDonalds” в Києві в травні 2011 року. Шарію були пред’явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї по ч.4 ст.296 Кримінального кодексу.

Вказана кримінальна справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року було зупинено в зв’язку з оголошенням Шарія в розшук. Крім того, в 2012 році суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий Україні відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директивою Євросоюзу.

Крім того, з 27 лютого 2014 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Шарія.

В результаті, підстав для застосування запобіжних заходів суд не знайшов. В результаті постановлено повернути справу на дорозслідування в прокуратуру столиці, а заочний арешт і розшук – припинити.

Як повідомляв НАШ раніше, британські парламентарі закликали главу МВС країни Саджіда Джавіда екстрадувати творця WikiLeaks Джуліана Ассанжа до Швеції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору