Ужгородка

Новини Закарпаття

США: Польща має збільшити витрати на контроль АЧС

Хоча в Польщі активно поширюється африканська чума свиней, США продовжує нарощувати імпорт свинини з цієї країни. Утім, американська влада висунула нові вимоги щодо контролю безпечності харчових продуктів в Польщі, інакше США погрожує зменшити або взагалі припинити закупівлю м’яса в європейській країні.

Головною вимогою американських закупівельників є збільшення кількості ветеринарів, що контролюють якість свинини, експортованої до США. Йдеться про 50 нових робочих місць. Виконання пропозиції американських партнерів буде вартувати польській стороні близько 1 млн. євро.

У жовтні минулого року США вже вводили тимчасову заборону на закупівлю свинини в Польщі. Тоді ембарго також було пов’язане з африканською чумою свиней, проте діяла заборона всього тиждень.

У 2018 році Польща експортувала до США майже 61 тис. тонн свинини на суму майже 150 мільйонів євро. Обсяги продажів постійно зростають. Цих результатів вдалося досягти, навіть не дивлячись на поширення АЧС в країні, – усе завдяки зонуванню. Коли в Польщі виявили африканську чуму, органи влади, у співпраці з Європейською Комісією, створили 3 різні зони, кожна з яких регулюється різними правилами, залежно від ризику зараження. Зона 1 є буферною зоною, де вірус фактично не поширюється, у зоні 2 є випадки захворювання в популяції диких кабанів, а зона 3 містить АЧС як у популяції комерційних свиней, так і в популяції дикого кабана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору