Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україну ввозять польську свинину під виглядом сала

За словами голови ради директорів компанії KSG Agro Сергія Касьянова, однією з суттєвих загроз для вітчизняних виробників свинини є неконкурентна поведінка польських імпортерів, які ввозять в Україну м’ясо під виглядом сала.

Цікаво, що дані про ввезення сала, які надає українська та польська сторона, відрізняються. Так, поляки декларують, що 2017 року вони ввезли в Україну сала на суму 14,842 млн доларів, а в 2018 – на 17,064 млн. А за даними України Польща ввезла у 2017 році сала на суму 12,919 млн, а в 2018 році — 16,883 млн доларів.

Сергій Касьянов вважає таку динаміку підозрілою і зазначає, що в нього є дані про те, що під виглядом сала імпортують м’ясо.

“Це серйозний фактор, що впливає як на збитки, так і на недоотриманий прибуток українських свинарів. Ви прекрасно розумієте, що, оскільки “чорні” імпортери не сплачують необхідні збори і мита на кордоні, пропускаючи м’ясо через контрабандні “вікна”, вони можуть собі дозволити продавати його нижче ринкової ціни. В результаті недобросовісної конкуренції страждаємо ми, чий свинокомлекс входить в десятку найбільших свинарських підприємств країни, а також страждають всі без винятку виробники свинини”, – цитує пана Касьянова видання AgroPortal.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору