Ужгородка

Новини Закарпаття

Відмовитись від використання антибіотиків у тваринництві закликає ООН

Організація Об’єднаних Націй, міжнародні агенції та експерти 7 травня оприлюднили новаторський звіт, який вимагає негайних та скоординованих дій для запобігання потенційно катастрофічної кризи стійкості до антибіотиків, яка може призвести до 10 млн смертей щороку.

Сьогодні щорічно внаслідок антибіотикорезистентних захворювань помирає щонайменше 700 тис. осіб. Світ вже відчуває економічні та медичні наслідки надмірного використання антибактеріальних препаратів, оскільки важливі ліки стають неефективними. У майбутньому ситуація буде лише погіршуватися.

У ООН визнають, що людське здоров’я, здоров’я тварин, продовольча і екологічна безпека тісно взаємопов’язані, тому пропонують багатосекторальний підхід “One Health”. Зокрема країнам рекомендують:

  • визначити пріоритети національних планів дій з метою розширення масштабів фінансування боротьби з антибіотикорезистентністю;
  • запровадити сильніші регуляторні системи та підтримати програми підвищення обізнаності щодо відповідального та розумного використання антимікробних препаратів фахівцями в галузі охорони здоров’я людини, тварин і рослин;
  • терміново припинити використання критично важливих антимікробних препаратів для стимуляції росту в тваринництві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору