Ужгородка

Новини Закарпаття

Екологічно та тепло – киянин виготовляє будматеріали з конопель

Стіни «дихають», а на опаленні взимку можна суттєво зекономіти. Киянин Сергій Коваленков розробив технологію виготовлення будівельних матеріалів із промислових конопель.

Про це повідомляє Ukrainer.

Уже 4 роки в Україні працює компанія, що зводить будинки з екологічно чистого матеріалу, виготовленого на основі промислових конопель.

На початок 2020 року українська компанія Hempire реалізувала вже до 60 проєктів в Україні, Швеції, в Польщі та США. Українські коноплі нині є в складі будиночка на колесах, розміщеного в США, в штаті Каліфорнія. Там українці використали місцеву сировину для будматеріалів, але їхнє сполучення забезпечили коноплі з України.

Засновник фірми Hempire Сергій Коваленков вважає: коноплі – досить перспективний матеріал. Тож нині ще розробляє технологію виготовлення утеплювача для панельних багатоповерхівок і хоче домогтися його сертифікації на території ЄС.

На втілення своєю унікальної технології, що не шкодить довкіллю, Сергій Коваленков уже отримав фінансову підтримку від Європейський банк реконструкції та розвитку за програмою ЄС «Кліматичні Інноваційні Ваучери».

Український винахідник говорить: нині технологія на стадії лабораторних досліджень, які дадуть змогу претендувати на її сертифікацію.

Читайте: 1 трлн дерев: Трамп приєднався до боротьби за екологію

 Утеплювальні панелі з технічної коноплі не лише добре бережуть тепло. Вони ще й зменшують навантаження на планету, мінімізуючи вміст у повітрі парникових газів. Адже навіть у переробленому вигляді, коноплі зменшують вуглецевий слід. У період затвердівання технологія українців, що має назву Hempire-mix, продовжує поглинати СО2:

«Утеплювач кам’яніє з кожною хвилиною, з кожним днем він стає міцнішим. І потім перетворюється на камінь, який ми штукатуримо за допомогою вапна або глини, – демонструє Сергій Коваленков можливості свого винаходу.

Засновник компанії Hempire підкреслює: від самого початку робив ставку на українську сировину. Аби не залежати від імпорту. Кількість господарств, що вирощують промислові коноплі в Україні, щороку збільшується.

«Це справа мого життя, – говорить про свої винаходи Сергій. – Я бачу, що ми можемо виготовляти висококласні, енергоефективні матеріали на основі органічної сировини в Україні.

Нам колись казали: «Навіщо ти це робиш? Мішай ці коноплі з цементом і все буде добре!» Але ми обрали інший шлях, більш болючий».

Дмитро Терещенко – один із тих, хто відважився звести свій будиночок із конопель. Точніше добудував із новітніх матеріалів другий поверх.

Про рішення не шкодує. Адже тепло на другому поверсі зберігається значно краще. Дмитро згадує: трохи брали сумніви щодо міцності будівлі. Однак, бажання мати екологічний будинок перемогло.

І хоч будівельні матеріали з конопель були не з дешевих, нині родина Дмитра Терещенка економить на опаленні. За словами господаря будинку, за 150-200 кв.м житлової площі вони взимку витрачають приблизно тисячу гривень на опалення.

Влітку кондиціонер не потрібен. Бо стіни непогано утримують прохолоду. А також підтримують комфортну для людини вологу – на рівні 50–55 %.

Беруться українці й за побудову так званих купольних будинків, які свого часу популяризував американський архітектор Річард Фуллер.

Ці будинки, також із конопель, допомагають збільшити об’єм приміщення за мінімального навантаження на конструкції.

Власник такого будиночку Сергій Бойко розповідає: дуже хотів поєднати незвичну для України форму з екологічністю матеріалів. Тож конопляний утеплювач прийшовся до смаку. 30-сантиметровий шар утеплення з природних матеріалів дає змогу накопичувати тепло й також економити взимку.

Сергій Коваленков говорить будинок Сергія Бойка унікальний ще й тим, що було застосовано дві технології. Один купол збудований з полістиролбетону, а інший – із конопель.

«У Сергія є будівельна компанія, і коли він дізнався про нашу технологію, будував другий купол вже з використанням природних речовин. Тобто ми його перетягнули на сторону добра і світла, на сторону конопель», – сміється Сергій Коваленков.

Landlord раніше повідомляв, чому екологічність елеваторів стала тенденцією.

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору