Ужгородка

Новини Закарпаття

Хвороби тварин інтенсивніше поширюються через потепління та міжнародну торгівлю

Наслідки зміни клімату, такі як шторми, частіші зливи, впливають на кількість комарів і кліщів в природі. Ці комахи є переносниками багатьох захворювань, небезпечних як для людини, так і для тварин. Крім того, розширення торгівлі тваринами та продуктами тваринництва, спричинене глобалізацією, також сприяє поширенню хвороб у світі.

Висновки щорічного звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) про глобальну ситуацію щодо захворюваності були представлені цього тижня на Всесвітній Асамблеї національних делегатів. Документ було сформовано на основі інформації, що надійшла через Всесвітню інформаційну систему з питань здоров’я тварин (WAHIS) зі 191 країни в період з січня 2018 року до березня 2019 року.

У звіті наводяться рекомендації країнам, щоб вони могли краще передбачити потенційні загрози. Зокрема, МЕБ рекомендував такі заходи для їх подолання:

  • У співпраці з органами охорони здоров’я активізувати спостереження та готовність у зонах підвищеного ризику під час періодів високого ризику відповідно до епідеміології різних захворювань. У цьому відношенні МЕБ тісно співпрацює з ФАО та ВООЗ через Глобальну систему раннього попередження (GLEWS) для координації розвідки про спалахи на інтервалі між людиною та тваринами.
  • Постійно повідомляти про нові спалахи через WAHIS, щоб забезпечити реалізацію заходів з підвищення обізнаності та запобігання поширенню захворювань.
  • Забезпечення прозорості інформації для запобігання поширенню хвороб тварин шляхом міжнародної торгівлі.

Як відомо, міжнародна торгівля створює ризики для поширення хвороб тварин. Для управління цим ризиком важливо, щоб країни впроваджували міжнародні стандарти OIE для торгівлі тваринами та продуктами тваринництва, включаючи ті, які стосуються національного управління ризиками, таких як біозахист на рівні ферм, системи раннього попередження та планування на випадок надзвичайних ситуацій. Міжнародне співробітництво та звітність про спалахи через WAHIS також є важливими для того, щоб дозволити країнам здійснювати ефективні заходи спостереження та контролю та краще розуміти глобальну ситуацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору