Ужгородка

Новини Закарпаття

Польщі не вдається зупинити АЧС через нестачу ветеринарів

З початку року в Польщі скорочувалися темпи поширення африканської чуми свиней, утім в травні знову зафіксували зростання кількості випадків АЧС. Так, з 13 по 19 травня було встановлено 73 випадки захворювання серед диких кабанів, що вдвічі більше, ніж у попередні тижні. Усього з початку року в країні зафіксували 1184 випадки АЧС, 2 з яких – у свиногосподарствах. Фахівці з Єврокомісії, які приїхали, щоб перевірити ситуацію з захворюваністю свиней в Польщі, наголошують: однією з причин поширення вірусу є недостатня кількість ветеринарів у країні.

За оцінками експертів з Єврокомісії, щоб ситуація з біобезпекою в Польщі стабілізувалась, необхідно збільшити кількість ветеринарних інспекторів удвічі. Зараз половина роботи польських ветеринарів – це заходи, пов’язані з АЧС, а саме – перевірки, аналізи, контроль заходів біобезпеки та ін.

Раніше на необхідності збільшити кількість ветеринарних працівників в Польщі наголошували американські імпортери свинини. Йшлося про вимогу найняти ще 50 ветеринарів, які б контролювали якість м’яса, експортованого до США. У 2018 році Польща експортувала до Сполучених Штатів майже 61 тис. тонн свинини на суму майже 150 мільйонів євро.

Одна думка про "Польщі не вдається зупинити АЧС через нестачу ветеринарів"

  1. Имею опыт борьбы с африканской чумой свиней .Много раз принимал у частие в ликвидации етого заболевания.С большым удовольствием могу приехать на ликвидацию хоть простым рабочим.Работаю в региональной лаборатории епизоотологом.Имею биометрический паспорт.Рекомендуйте пожалуста кого необходимо.Закончил техникум и Украинскую сельхоз академию.Опыт работы свыше 30 лет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору