Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна закуповує менше свинини за кордоном

Державна фіскальна служба повідомила, що минулого місяця відбулося відчутне скорочення обсягів імпортованої замороженої та охолодженої свинини. У травні Україна закупила за кордоном 1,18 тис. тонн цього м’яса, а це на 32% менше, ніж у квітні. Якщо порівнювати з показниками травня 2018 року, то скорочення імпорту ще більш помітне – 37,6%.

1,18 тис. тонн – найнижчий показник закордонних закупівель свинини за останні 14 місяців. Одна з причин скорочення імпорту – зниження закупівельних цін на свинину в Україні, яке спостерігалось у травні. Тоді ціна була достатньо відмінною від європейських цін. Утім, уже цього тижня котирування зросли на 10%, тому можливе пожвавлення закордонних закупівель.

Варто зазначити, що з початку року показники імпорту свинини були досить високими, і лише у травні відбулося різке скорочення.

“Сукупні обсяги імпорту за період з початку року майже вдвічі перевищують минулорічні: 10,3 тис. т проти 5,2 тис. т свинини, завезених у січні-травні 2018-го. Тим не менш, враховуючи середньомісячні обсяги надходження свинини з-за кордону та трохи більшу внутрішню пропозицію свинини, є передумови очікувати, що цьогорічні обсяги імпорту залишаться на рівні торішніх з можливим відхиленням близько 5%”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору