Ужгородка

Новини Закарпаття

Фермерам розкажуть як відрізнити справжні ЗЗР від підробних

Щороку українські аграрії великі втрати як врожаю, так і вкладених у виробництво коштів через фальсифікат ЗЗР. Експерти Європейської комісії разом із представниками Держпродспоживслужби підготували опитування для агрономів, щоб з’ясувати, чому вони купують фальсифікат і чи можуть відрізнити підробку від оригінального продукту.

Експерти вирішили, що опитування фермерів та агрономів дасть можливість швидко зібрати інформацію щодо підробок ЗЗР та створити базу контактів агропідприємців, щоб попереджати їх про те, який саме фальсифікат з’явився на ринку. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Тому зараз в рамках проекту Твіннінг «Засоби захисту рослин в Україні» проводиться анкетування малих та середніх фермерів. Зібрані дані будуть використані для підготовки кампанії з інформування малих і середніх фермерських господарств про ризики і небезпеку, що пов’язані з використанням підробних ЗЗР.

Частка фальсифікату ЗЗР в Україні складає 30% всього ринку пестицидів. Про це повідомив голова Агрохімічного комітету ЄБА, керівник агробізнесу «БАСФ СЕ» Ханс Бестман.

«Виробництво фальсифікату на сьогодні вийшло на досить професійний рівень. Це вже не поодинокі випадки підпільного виробництва, а відпрацьована система. Тому дуже важко відрізнити оригінальний препарат від підробки. Крім того, хвилює ще й те, що не всі виробники і користувачі фальсифікованої продукції до кінця усвідомлюють небезпеку, яку вона несе для здоров’я людини та забруднення довкілля. На мою думку, держава повинна посилити контроль над розповсюдженням підробок і встановити більш жорстке покарання за їх реалізацію» — зазначив Ханс Бестман.

Фермерам, які хочуть прийняти участь в опитуванні можуть до 31 січня 2018 р. заповнити електронну анкету за посиланням: https://goo.gl/xkgyHt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору