Ужгородка

Новини Закарпаття

Нові квоти на експорт курятини до ЄС – не зовсім вигідна пропозиція

Наразі Україна веде переговори з Євросоюзом про збільшення тарифних квот на імпорт курятини до ЄС. За попередніми даними, обсяг м’яса, який можна ввозити за пільговими ставками зросте до 70 тис. тонн. Утім Назар Бобицький, керівник економічного відділу представництва України при Європейському Союзі, вважає, що ця пропозиція є не зовсім вигідною для вітчизняних виробників, оскільки їм доведеться піти на певні поступки.

“Насправді – ми йдемо на поступки. Без цієї угоди українські експортери м’яса птиці можуть продовжувати експортувати певні категорії птиці в ЄС без будь-яких квот, відповідно до положень угоди про асоціацію”, – цитує пана Бобицького видання УНН, з посиланням на Deutsche Welle.

Наразі Україна займає лише третє місце серед експортерів птиці до ЄС, після Бразилії та Таїланду.

Варто зазначити, що в реєстрі експортерів до країн ЄС, який розміщено на сайті Єврокомісії, вказано, що лише два вітчизняні виробники мають право продавати курятину та м’ясопродукти з неї на ринку Європейського Союзу. Експортують українську птицю до ЄС кілька підприємств, що входять до складу агропромислових холдингів “Миронівський хлібопродукт” та “Пан Курчак”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору