Ужгородка

Новини Закарпаття

Птахофабрики мають покращити умови утримання курей

Угода про асоціацію з ЄС, підписана Україною, передбачає адаптацію вітчизняного законодавства до норм Європейського Союзу. Однією з умов, зокрема, є зміна норм утримання тварин з метою забезпечення їх здоров’я та благополуччя. Так, новий наказ Мінагрополітики передбачає підвищення стандартів утримання курей.

Минулого року набув чинності Закон України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”, який передбачає контроль умов утримання тварин, стану їх здоров’я, харчування та ін. Утім, для формування повноцінної законодавчої бази щодо благополуччя тварин потрібно ухвалити низку підзаконних актів та інших документів, які регулюватимуть це питання.

Мінагрополітики вже підготувало Наказ “Про затвердження вимог благополуччя при використанні тварин у сільському господарстві”, яким, за повідомленням Держпродспоживслужби, буде запроваджено “мінімальні стандарти благополуччя курей-несучок та курей, що утримуються для виробництва м’яса”.

“Передбачається, що в контексті запровадження мінімальних стандартів благополуччя в частині утримання курей в клітках для птахівників буде передбачений перехідний період – до 2026 року. В інтересах птахівників над цими питаннями починати працювати уже зараз, щоб грамотно вибудувати політику розвитку своїх компаній та увійти в 2026 рік без іміджевих втрат”, – зазначає голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору