Ужгородка

Новини Закарпаття

Ми були лише у футболках: Генерал-лейтенант ЗСУ розповів про визволення з полону журналіста Воробйова

Генерал-лейтенант ЗСУ Юрій Думанський розповів про звільнення з полону журналіста Єгора Воробйова у 2014 році.

Про це він повідомив програмі “Добро і зло” з Юрієм Тандитом на телеканалі НАШ.

НАШ ведучий спочатку поділивя історією знайомства з Думанським.

За його словами, це було спекотне літо 2014 року, коли були активні бої на Донбасі.

“Пам’ятаю, коли ми готувалися до спецоперації, ми мали зайти в Дебальцеве забрати Єгора Воробйова (журналіст, ред.). Ми домовилися про зустріч в Дебальцеве, а потім пішли в Горлівку. Ти був для нас гарантом безпеки”, – поділивя Тандіт.

Як розповів Думанський, він прочитав оприлюднений в соцмережі лист матері Воробйова до президента (в той час Петро Порошенко), щоб знайти і забрати його з полону. На той момент генерал-лейтенант був в Дебальцеве.

“Я зустрівся з *Ігорем Безлером і запитав, чи зможе він знайти журналіста, який потрапив у полон. Він сказав: “Знайду, доповім”. Через години дві він його знайшов… Але попросив віддати жінку, яка була підставлена його службою”, – зазначив Думанський.

Він додав, що зустріч була домовлена біля підірваного мосту. Безлер наказав приходити українському військовослужбовцю одному, але так як Тандит також займався обміном, то вони зустрілися.

Обмін відбувся, але відбувався обстріл. На той момент вони були без захисту, лише у футболках. Тому військові стали кільцем, щоб снайпер не зачепив Думанського.

Нагадаємо, на початку вересня 2014 року в селищі Многопілля під Іловайськом зникли журналісти Єгор Воробйов і Максим Чкан, а також керівник проекту “Дорожній контроль” Ростислав Шапошников. Пізніше стало відомо, що Воробйов знаходиться в полоні.

Як повідомляв НАШ раніше, мешканка Донбасу розповіла про життя на лінії вогню.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору