Ужгородка

Новини Закарпаття

Китай відмовляється купувати канадську свинину

Хоча на ринку Китаю спостерігається дефіцит м’яса, причиною якого є поширення АЧС, влада країни не скасовує додаткові мита на імпорт свинини з США. Цього тижня також стало відомо, що КНР відмовляється від імпорту свинини з Канади.

Влада стверджує, що в м’ясі свиней з північноамериканської країни були знайдені сліди рактопаміну. Ця речовина використовується в тваринництві, але в Китаї вона заборонена.

“Китайська сторона негайно призупинила імпорт свинини з відповідних підприємств і вимагає від канадської сторони провести розслідування. Йдеться про 188 експортних сертифікатів”, – повідомило китайське посольство в Оттаві.

Китайська сторона зазначила, що зараз канадська система контролю за експортом м’яса може мати серйозні недоліки у безпеці і попросила вжити ефективних заходів для забезпечення безпеки харчових продуктів, що експортуються до Китаю.

Утім ЗМІ пов’язують відмову закуповувати канадську свинину, не залишками рактопаміну в м’ясі, а політичними причинами. Напруженість між двома країнами виникла після арешту виконавчого директора компанії Huawei Менг Ваньчжоу у Ванкувері. Пані Менг є головним фінансовим директором китайської фірми та дочкою її засновника. Її звинувачують у порушенні американських санкцій проти Ірану і директору компанії загрожує екстрадиція до США.

Цього року канадські виробники сподівалися збільшити обсяги експорту. За останні 10 років Китай став другим, після США, експортним ринком для канадської свинини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору