Ужгородка

Новини Закарпаття

Обговорюється можливість компенсації збитків підприємствам, що постраждали від АЧС

В Україні вже кілька років прогресує африканська чума свиней і від вірусу постраждали сотні господарств. Утім, держава компенсує збитки від АЧС лише особистим селянським господарствам, промислові виробники мають самостійно вирішувати цю проблему. Утім, ситуація може змінитись. Цього тижня відбулася зустріч представників Асоціації “Свинарі України” та Мінагрополітики.

Під час події почалося обговорення кількох питань, що можуть вплинути на стійкість та конкурентоспроможність українських виробників. Зокрема, йшлося про таке:

  • “Компенсація втрат свинопоголів’я промислових підприємств у разі випадку АЧС. Зокрема, обговорювалися варіант відшкодування 50% ринкової вартості втрачених через АЧС тварин та компенсація частини таких втрат залежно від рівня біобезпеки “постраждалого” підприємства.
  • Компенсація витрат промислових свиногосподарств на заходи підвищення біобезпеки. Так, свинарі звернули увагу на те, що отримання держпідтримки в рамках існуючої програми часткового відшкодування вартості будівництва і реконструкції тваринницьких комплексів наразі має складну процедуру отримання необхідної проектної документації. У відповідь на це представники Мінагро зазначили, що процедура може і має бути спрощена. Ініціативу допомогти у вирішенні цього питання взяла на себе Держпродспоживслужба, яка складе перелік типових робіт для підвищення рівня біобезпеки. Це дозволить підприємствам отримати компенсацію витрат за підтвердження факту впровадження конкретних заходів біобезпеки.
  • Підтримка програм страхування”, – повідомили в АСУ.

На зустрічі дійшли згоди про те, що державну підтримку варто, перш за все, надавати підприємствам, що посилюють рівень біозахисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору