Ужгородка

Новини Закарпаття

Іспанія посилила заходи захисту від АЧС

Іспанія – один з найбільших виробників свинини в Євросоюзі. Після інтенсивного поширення африканської чуми свиней в Азії, ця європейська країна отримала нові можливості – Іспанія наростила експорт свинини, а закупівельні ціни на свиней забійних кондицій сьогодні тут є найвищими в ЄС – 1,91 євро за кілограм.

Представники Міністерства сільського господарства Іспанії, великих підприємств та галузевих асоціацій розробили низку критеріїв біобезпеки для свиногосподарств. Вони вважають, що посилення вимог до виробників має бути застосоване на всій території країни.

Зокрема, представники галузі вважають, що необхідно посилити біозахист шляхом поліпшення очищення та дезінфекції транспортних засобів. Також пропонується посилити контроль на кордоні та додатково перевіряти вантажівки з поросятами та іншими тваринами, такими як телята, особливо, якщо їх ввозять з країн, де вже виявили АЧС. Крім цього йдеться про обмеження ввезення харчових продуктів приватними особами.

Раніше низка країн вже вдалась до схожих заходів задля запобігання поширенню АЧС. Наприклад, в аеропортах Канади можливість перевезення свинини контролюють службові собаки, а Данія побудувала паркан на кордоні з Німеччиною, щоб уникнути міграції диких кабанів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору