Ужгородка

Новини Закарпаття

Новий метод копчення м’яса дозволяє зекономити та подбати про довкілля

Представники європейської організації CleanSmoke Coalition заявляють, що винайшли новий метод копчення. Інноваційний процес обробки м’яса, риби та сиру дозволяє заощадити 50% деревини. У CleanSmoke Coalition називають свій метод “енергоефективним копченням”.

Основою технології є використання так званих очищених первинних димових конденсатів, які виробляються з залишків деревини від деревообробної промисловості. Процес є менш шкідливим для навколишнього середовища, ніж традиційне копчення. Цей метод також дозволить виробникам зекономити ресурси, а отже знизити ціну на копчені продукти.

Очищені первинні конденсати зазвичай являють собою тирсу або кору і гілки дерев, які є відходами лісопильних і меблевих виробництв. Згідно з розрахунками Німецького інституту харчових технологій (DIL), споживання деревини лише в Німеччині може бути скорочене приблизно на 3400 тонн на рік за рахунок використання технології CleanSmoke. Зараз використовують 3,75 кг деревини на тонну копченого м’яса, а CleanSmoke дозволяє зменшити цей показник до 1,9 кг деревини.

“Згідно з оцінкою життєвого циклу, проведеного DIL, потенційна економія деревини за рахунок використання CleanSmoke становить близько 3400 тонн. Цього буде достатньо для побудови більше 100 будинків з дерева, тому продукти, що коптяться за технологією CleanSmoke можна вважати ресурсозберігаючими”, – зазначають в організації.

CleanSmoke Coalition – це об’єднання виробників очищених первинних димових продуктів, виробників харчових продуктів та роздрібних продавців, засноване у 2017 році. Метою зареєстрованої в Брюсселі асоціації є інформування споживачів та інвестованої громадськості про процес копчення продуктів та проводити дослідження з цією тематикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору