Ужгородка

Новини Закарпаття

Обшуки агропідприємств повинні фіксувати на відео  

Нещодавно ухваленим Верховною Радою законом запроваджується обов’язкова відео-фіксація обшуку, зокрема, й агропідприємств. Таким чином обшук на підприємстві визнається легальним та допустимим лише в тому випадку, якщо він був повністю зафіксований на відео, яке є частиною протоколу обшуку. Інакше, зібрані слідчим прокуратури, в ході такої процесуальної дії, докази будуть недопустимими. А слідчий-прокурор нестиме відповідальність, включно до кримінальної.

Про це йдеться в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес».

«Цим законом надається право заявнику отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Також особа, яка не є стороною кримінального провадження та по відношенню до якої здійснюється процесуальна дія, має право заявляти клопотання про здійснення такого провадження у розумні строки та оскаржувати порушення цих строків». – зазначає Голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Андрій Кожемякін.

Ще одна важлива новація – введення заборони на вилучення комп’ютерної техніки та мобільних телефонів під час обшуків агропідприємств. Так, їх можна буде вилучати в разі, якщо вони є знаряддям чи засобами вчинення злочину або якщо є потреба провести їх експертизу. В інших випадках слідчий буде зобов’язаний запросити на обшук спеціаліста та просто скопіювати інформацію з комп’ютера головного бухгалтера чи директора, не вилучаючи саму техніку.

В ухваленому законі передбачено норму, згідно з якою адвокат агропідприємства допускається до слідчих дій на будь-якому етапі. Раніше податкова міліція та прокуратура не допускали адвокатів під час обшуків.

Доречі, протягом 2015 року в Україні зареєстровано 73 тисячі обшуків. У 2016 році ця цифра збільшилася до 95 тисяч. За перше півріччя 2017 року зареєстровано вже майже 60 тисяч обшуків. До кінця року кількість обшуків на підприємствах може сягнути 100 тисяч.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору