Ужгородка

Новини Закарпаття

Другий спалах АЧС виявили в Болгарії

Лабораторні аналізи підтвердили, що двоє свиней, знайдених в Болгарії на невеликій фермі поблизу Плевена, постраждали від АЧС. Болгарське агентство з безпеки харчових продуктів (BNSA) цього тижня оголосило про другий спалах африканської чуми свиней в країні.

2 липня агентство було поінформоване про посилення захворюваності на фермі, а інспектори виявили 14 тварин, з яких 2 загинули. Аналіз зразків біоматеріалу, взятих у свиней на фермі, показав позитивний результат – наявність вірусу АЧС. Дослідження було здійснено Національною референс-лабораторією Національного діагностичного наукового ветеринарного медичного інституту в Софії.

Туші тварин захоронили поблизу ферми, на місці провели дезінфекцію. Решту свиней на зараженій фермі також утилізували. Усіх свиней у зоні небезпеки мають знищити.

Болгарське агентство з безпеки харчових продуктів негайно вжило заходів щодо контролю та ліквідації хвороби відповідно до європейського та національного законодавства, а також плану надзвичайних дій для контролю АЧС. Створено зони обмеження, де були введені заходи з контролю та ліквідації АЧС.

У сусідній Румунії в червні було зареєстровано 12 нових випадків вірусу. Також кілька спалахів АЧС зареєстрували в Польщі, один з яких – на фермі з поголів’ям 8 тис. свиней.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору