Ужгородка

Новини Закарпаття

14 порід овець та 3 породи кіз розводять в Україні

Ольга Трофімцева, виконувачка обов’язків міністра аграрної політики та продовольства, повідомила, що на початку червня в Україні нараховувалось 1,6 млн кіз та овець. Лише близько 200 тис. з них вирощують на підприємствах, решту – в селянських господарствах.

36 вітчизняних репродукторів та племінних заводів займаються розведенням племінного поголів’я 14 порід і типів овець. Також існує 8 племінних репродукторів, що допомагають зберегти 3 породи кіз. Племінне поголів’я овець наразі становить 23,7 тис. голів, а кіз – близько 2 тис. голів.

Минулого місяця представники галузі виступили з ініціативою законодавчих змін. Регіональні організації Аграрного союзу України вважають, що переорієнтація деяких підприємств на м’ясне вівчарство замість спрямованості на виробництво вовни може врятувати галузь. Також, на думку представників сектору, необхідно ухвалити закон, який би сприяв розвитку вівчарства в Україні. Вони вже звернулися до депутатів Верховної Ради від округів у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях з пропозицією прийняти закон про розвиток вівчарства в гірських районах Карпат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору