Ужгородка

Новини Закарпаття

Новий рекорд з експорту курятини встановила Україна

За півроку вітчизняні виробники продали за кордон 211,1 тис. тонн курятини на суму 307,1 млн доларів США, повідомляє Державна фіскальна служба. Це найбільший показник експорту за півріччя за всю історію закордонної торгівлі птицею.

З січня по червень найбільше курятини в українських виробників закупила Саудівська Аравія. До цієї країни за 6 місяців експортували м’яса птиці на суму 76,2 млн доларів – це 24,81% від загального експорту. На другому місці в структурі експорту опинились Нідерланди. В цю країну українські виробники продали курятини на суму 52,85 млн доларів (17,21%). Третю позицію займає Словаччина – 33 млн доларів (10,75%).

Варто зазначити, що обсяги експорту м’яса птиці можуть зрости ще більш помітно, оскільки на ринок Євросоюзу планує вийти ще один вітчизняний виробник – агропромислова група “Дніпровська”. Сьогодні у реєстрі експортерів до країн ЄС, який розміщено на сайті Єврокомісії, вказано, що лише два вітчизняні виробники мають право продавати курятину та м’ясопродукти з неї на ринку Європейського Союзу. Експортують українську птицю до ЄС кілька підприємств, що входять до складу агропромислових холдингів МХП та “Пан Курчак”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору