Ужгородка

Новини Закарпаття

Утричі менше випадків АЧС зареєстрували в Україні цього року

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа повідомляє про суттєве уповільнення поширення африканської чуми свиней на території країни.

Очільник Держпродспоживслужби зазначив, що у першому півріччі 2019 року в Україні зафіксували 26 спалахів АЧС. За такий же період минулого року було зареєстровано 78 випадків захворювання, тобто втричі більше.

Володимир Лапа додає, що цього року для боротьби з африканською чумою свиней держава виділила 678 млн гривень. Ці кошти витрачають на діагностику захворювання та протиепізоотичні заходи. Крім цього фізичні особи можуть отримати з держбюджету компенсацію вартості свиней, утилізованих через АЧС.

За минулий тиждень (з 3 по 10 липня) Держпродспоживслужба повідомила про один випадок африканської чуми свиней. Спалах захворювання зафіксували у господарстві ФОП Качура О.П. в с. Корсунка Новокаховського району Херсонської області.

“З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС 09.07.2019 проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новокаховській міській раді, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення
поширення збудника АЧС”, – зазначено у звіті Держпродспоживслужби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору