Ужгородка

Новини Закарпаття

Як перетворити відходи свинарства у прибуток?

Гній свиней – органічне добриво, яке є традиційним для України. Завдяки сучасним технологіям, цей побічний продукт життєдіяльності тварин може приносити подвійну користь, стверджує Андрій Чемес, власник свиногосподарства “Субекон”, що на Вінниччині.

На підприємстві встановили біогазову станцію. Тепер гній відправляють на переробку. Нове обладнання дозволяє отримати газ, який використовується для опалення приміщень тваринницького комплексу, та органічне добриво. Відходи тваринництва проходять переробку шляхом бродіння. Таким чином з гною вивільняються патогенні мікроорганізми, а гумусотворчі речовини залишаються у масі, яка використовується як добриво.

“Коли у 2013 році ми викупили сім зруйнованих ще з часів Союзу колишніх свинарників, то зрозуміли — так, як раніше, працювати не вийде! Сьогодні ринок потребує високоякісної продукції і новітніх технологій! Ми повністю реконструювали приміщення і створили сучасний тваринницький комплекс “Субекон” (сутиський бекон), який вирощує свиней м’ясних порід. Впроваджуємо інновації. Якщо зазвичай свиноферму визначали за запахом, розливними ямами та купами гною на землі, то у нас цього немає”, – цитує Андрія Чемеса видання Kurkul.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору