Ужгородка

Новини Закарпаття

У Новій Зеландії вводять екологічний податок для вівчарів

Близько 14% парникових газів у світі продукує тваринництво. Щоб здійснювати заходи для зменшення цього негативного впливу та посилити екологічну відповідальність бізнесу в Новій Зеландії вводять податок на парникові гази, які виділяють підприємства галузі тваринництва.

Новий податок має наблизити країну до досягнення екологічних цілей – до 2050 року Нова Зеландія прагне стати вуглецевонейтральною. Фермери підтримують ініціативу уряду, але застерігають від надмірного податкового тиску на бізнес.

Збір на парникові гази почне діяти з 2025 року. Варто зазначити, що новий податок не спровокує суттєвого подорожчання м’яса. Так, виготовити кілограм яловичини буде дорожче на 0,6 євроцента, а баранини – на 1 євроцент. До того ж буде встановлено гранично допустимі норми викидів, і якщо ферма продукує менше СО2, ніж це обмежено законом, підприємство не буде платити податок. Таким чином малі господарства звільняються від таких зборів.

Щоб контролювати виконання закону, на всіх фермах країни буде встановлено спеціальне обладнання, що здійснюватиме заміри викидів парникових газів. В уряді сподіваються, що нововведення стимулюватиме сектор тваринництва до пошуку інноваційних рішень для зменшення забруднення атмосфери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору