Ужгородка

Новини Закарпаття

У Польщі зафіксували черговий випадок АЧС на підприємстві

У польському селі Гумово, Мазовецького воєводства, цього тижня було підтверджено новий спалах африканської чуми свиней. Через захворювання довелося знищити все поголів’я на підприємстві – 1320 свиней.

Тварин утилізували, а матеріали та інструменти із господарства, перевезли на спеціальне підприємство.

Місцевість, де зафіксували випадок АЧС визнана “червоною зоною” через велику кількість випадків зараження у популяції диких кабанів. Поки що в цьому районі зафіксовано 1383 випадки африканської чуми свиней у диких кабанів.

“Я прошу фермерів дотримуватися принципів біозахисту. Якщо у господарстві є підозра щодо зараження АЧС, слід утримуватися від переміщення тварин, гною, м’яса, кормів, тваринних субпродуктів та поінформувати відповідні державні органи”, – пояснив Маріуш Добош, ветеринарний лікар у регіоні, що став епіцентром поширення АЧС.

Згідно з польським законодавством, фермери, які не дотримуються вимог біозахисту, можуть втратити право на отримання компенсації за збитки, яких вони зазнали від АЧС.

Цього тижня також повідомили про наймасштабніший спалах африканської чуми свиней у Болгарії. Вірус виявили на підприємстві з поголів’ям 1300 тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору